دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان 03155540055

۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
logo titlefa title
home
1397/02/18 كارگاههاي آموزشي
كارگاههاي آموزشي

 كارگاه نماز با موضوع «نماز و الطاف الهي» ويژه كارمندان دانشگاه مورخ 1395/12/22 با حضورحجه الاسلام صديقي در سالن انديشه دانشكده تحصيلات تكميلي برگزار گرديد. مدير فرهنگي دانشگاه با اشاره به اين كه نماز اوج تقرب انسان به خداوند است، گفت: خداوند بهترين مقامات معنوي را در بهترين حالت عبادي به بندگان خود عنايت مي كند و از آنجا كه نماز محفل انس و خلوت عبد با خالق است و انسان در حال نماز در سير تقرب الي‌الله قرار مي‌گيرد و اين فرصت را پيدا مي‌كند كه با خالق خود ارتباط برقرار نمايد، بهترين پاداش‌ها را نيز از خداوند دريافت مي‌كند. بنابراين خداوند مقام نبوت را در حال نماز به رسول خدا(ص) عنايت كرد و پيام بعثت را در اين هنگام ابلاغ كرد و فرمود: «اقرا باسم ربك الذي خلق خلق الانسان من علق اقرا و ربك الاكرم الذي علم بالقلم ...». مقام ولايت كه آخرين مرحله تكاملي انسان كامل است و مرحله‌اي است كه تمام حجاب‌ها را بين عبد و مولا برداشته مي‌شود، در حال ركوع به اميرالمومنين(ع) داد.

 حجه الاسلام صديقي سپس به بيان آثار مبارك نماز پرداخت و گفت: هر عمل عبادي در روح و روان انسان اثرگذار است. اثر ذكر، آرامش قلبي براي انسان است و نماز بهترين وسيله براي ذكر و ياد خداوند است و براي نمازگزار نيز اثرات معنوي ويژه اي به همراه دارد.

امام باقر(ع) در اين باره مي‌فرمايد: از خصال مصلي اين است كه وقتي مشغول به نماز مي شود ملائكه الهي او را احاطه مي‌كنند و ديگر اينكه نمازگزار مورد رحمت و عنايت ويژه‌ي خداوند قرار مي‌گيرد و خير و بركات معنوي از پهناي آسمان تا روي سر او سرازير مي‌شود و ملكي فرياد مي‌زند كه اگر تو مي‌دانستي با چه كسي سخن مي‌گويي نماز را تمام نمي‌كردي بلكه از نمازي به نماز ديگر روي مي‌آوردي. مدير فرهنگي دانشگاه نماز را رمز موفقيت معنوي انسان دانستند و گفتند: نماز بهترين حصن حصين خداوند براي نجات از كيد شيطان و انحراف است.جلسه كارگاه نماز در دو گروه جداگانه برگزار شد و با انجام مسابقه به نفرات برتر هدايايي اهداشد.

تعداد بازدید: 60
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal