دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

کاشان، بلوار قطب راوندی، خیابان استادان 03155540055

۱۴۰۱ چهارشنبه ۸ تير
logo titlefa title
home
1396/03/10 شكست و سقوط رژيم ستمگر بحرين نزديك است.
شكست و سقوط رژيم ستمگر بحرين نزديك است.

هيات رئيسه، اساتيد و كارمندان دانشگاه آزاد اسلامي واحد كاشان بعد از اقامه‌ي نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه با حضور در گلزار شهداي گمنام اين واحد ياد و خاطره‌ي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و ايثار و رشادت‌هاي آنان را گرامي داشتند و با شعارهاي ضد استكباري جنايات حكام آل خليفه را در بحرين محكوم كردند.  در اين تجديد ميثاق با شهدا حجه‌الاسلام صديقي مدير فرهنگي دانشگاه ضمن محكوم كردن جنايات حكام بحرين كه با پشتيباني و حمايت آل‌سعود و آمريكا صورت مي‌گيرد،‌ بيان كردند: كشورهاي مزدور و مزور منطقه بايد بدانند كه سرنوشت آنان مانند سران كشورهاي ظالم و زورگوي و استعمارگر تاريخ و جهان عرب خواهد بود و شكست و سقوط آنان نزديك است؛‌زيرا حكومتي كه بر پايه ظلم و ستم استوار شود هرگز پايدار نخواهد ماند.

حجت الاسلام صديقي رمز پيروزي و اقتدار نظام اسلامي در اين جهان پرتلاطم و ناامن را ايستادگي جوانان اين كشور در برابر متجاوزان در هشت سال دفاع مقدس دانست كه نگذاشتند حكام ديكتاتور طاغوت و استكبار جهاني با ملت ايران رفتاري ددمنشانه داشته باشند. وي با اشاره به اهميت هشت سال دفاع مقدس در تاريخ  جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت:«آنچه حيرت جهانيان را در هشت سال جنگ تحميلي برانگيخت سقوط  دژ شكست‌ناپذير و نفوذناپذير ارتش عراق بود كه به وسيله تمام قدرت‌هاي برتر نظامي جهان تجهيز شده بود.  با شكست عراق در برابر ايران تمام معادلات نظامي، سياسي و اقتصادي حمايت‌كنندگان و حتي جهانيان را  برهم ريخت. نويسنده كتاب "روزهاي خوش زندگي" در مورد  توهم قدرت پوشالي صدام اظهار كرد: «توهم قدرت صدام حسين تا به آنجا رسيده بود كه وي در يكي از سخنراني‌هاي خود گفته بود: «اگر ايراني‌ها بتوانند خرمشهر را فتح كنند من كليدهاي دروازه‌هاي بصره را به فرماندهان ارتش ايران خواهم داد».

مدير فرهنگي دانشگاه با اشاره به مظلوميت فرزندان و سربازان امام خميني (ره) در هشت سال دفاع مقدس، رمز موفقيت و پيروزي آنان را در طول جنگ ايران و عراق را توكل بر خدا،  ايمان و باور ديني، اعتماد به مردم  و پيروي محض از ولايت مطلقه فقيه دانست كه با ايجاد روحيه خودباوري و تكيه بر باورهاي ديني مردم  توانستند  مديريت و فرماندهي جنگ را به عهده بگيرند. 

حجت الاسلام صديقي در پايان خاطر نشان كرد:«مردم و جوانان ما بايد اين روحيه اعتقادي و ايماني را حفظ نمايند و با توجه به فرارسيدن ماه مبارك رمضان، اين ماه را بهترين فرصت براي خودسازي و تقويت ايمان و ارزش‌هاي اسلامي در درون انسان‌ها دانست.

تعداد بازدید: 177
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان میباشد.
Powered by DorsaPortal