استفاده از ظرفیت دانشگاهیان در راستای یاری نیازمندان و کمک‌های مؤمنانه

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: هدف از اجرای طرح ضیافت غدیر استفاده از ظرفیت دانشگاهیان، استادان، کارکنان و دانشجویان در راستای خیررسانی به نیازمندان و کمک‌های مؤمنانه است.

استفاده از ظرفیت دانشگاهیان در راستای یاری نیازمندان و کمک‌های مؤمنانه

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کاشان، محمد ناصحی در رویداد فرهنگی هنری رسانه‌ای «بچه‌های غدیر» که با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از اجرای طرح ضیافت غدیر که به همت همه دانشگاه‌ها و مؤسسات عالی منطقه کاشان و نطنز برگزار می‌شود، این است که نخست وظیفه و تکلیف خودمان را در قبال این عید بزرگ الهی با پاسداشت و گرامیداشت آن هرچند اندک، ناقص و ناتوان باشد، انجام دهیم و دوم اینکه از ظرفیت دانشگاهیان، استادان، کارکنان و دانشجویان در راستای خیررسانی به نیازمندان و کمک‌های مؤمنانه بیشتر استفاده شود.

وی افزود: با توجه مشکلاتی که در دوره اخیر به علت کرونا و مصائب ناشی از آن و همین‌طور مشکلات اقتصادی در شهر و جامعه ایجاد شده، تعداد افراد آسیب‌پذیر بیشتر شده‌؛ بنابراین شایسته است بخشی از اطعام در طرح ضیافت غدیر به نیازمندان، فقرا و ایتام تعلق بگیرد که این طرح با هدف بزرگداشت این عید سعید و گرامیداشت سنت حسنه اطعام انجام می‌شود و هدف اطعام نیازمندان و ایتام شهر است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان عنوان کرد: فرهنگ کمک مؤمنانه و دستگیری از نیازمندان را که جزء سنت‌های حسنه الهی است باید بیشتر رواج دهیم تا به عبارت دیگر یکی از نقش‌های مهم دانشگاه‌ها را که فرهنگ‌سازی و عهده‌دار شدن مسئولیت‌های اجتماعی است، ایفا کرده باشیم.

شناخت غدیر با نهج‌البلاغه حلاوتی دیگر دارد

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قرآنی امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام کاشان نیز مطرح کرد: راه شناخت بیشتر غدیر و مولا از زاویه کلامش در نهج‌البلاغه حلاوتی دیگر دارد.

حجت‌الاسلام مجتبی حسن‌زاده ادامه داد: در 17 سال فعالیت این مؤسسه تاکنون بیش از 300 حافظ کل قرآن کریم و بیش از 50 حافظ کل نهج‌البلاغه تربیت کرده‌ایم و از کشورهایی نظیر پاکستان نیز در این مؤسسه به فراگیری، حفظ مفاهیم کلام امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام کوشا هستند.

تاریخ:
1400/05/05
تعداد بازدید:
122
Powered by DorsaPortal