انجمن‌های علمی سهم جدی در توسعه اهداف دانشگاه دارند

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: انجمن‌های علمی دانشجویی با اتکا به نیروی انگیزشی بالای نیروهای جوان، سهم جدی در توسعه اهداف دانشگاهی ایفا می‌کنند.

 انجمن‌های علمی سهم جدی در توسعه اهداف دانشگاه دارند

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کاشان، دکترحسین خوشدل در نشست معرفی اعضای انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: انجمن‌های علمی دانشجویی نقش بسیار مهمی در تربیت دانشجویان متخصص و متعهد دارند و مطالبه‌گری و تحرک از ویژگی‌های شاخص این انجمن‌هاست.


بیشتر بخوانید:

ارتباط مؤثر میان هسته اصلی انجمن‌های علمی با اساتید و دانشجویان وجود ندارد


وی اضافه کرد: این ویژگی‌ها جزء خصوصیات ذاتی انجمن‌های علمی محسوب می‌شوند که برای ارتقای علم در سطح دانشگاه‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند و در کنار انجمن‌های علمی مستقل رسمی و غیررسمی، دولتی و غیردولتی، یکی دیگر از نهادهایی که در دو دهه اخیر فعالیت جدی داشته‌اند، انجمن‌های علمی دانشجویی هستند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان عنوان کرد: انجمن‌ها از بدو آغاز فعالیت به‌عنوان مرکزی برای پرورش استعدادهای علمی، مدیریتی، تقویت نشاط علمی و اجرای برنامه‌های علمی همسو با آموزش‌های دانشگاهی نقش مهمی را در پیشبرد اهداف علمی ایفا می‌کنند.

دکترخوشدل یادآور شد: به طور مشخص انجمن‌های علمی بخشی از نظام اجتماعی علم هستند و در پیشبرد علم نقش مهمی ایفا می‌کنند. به نظر می‌رسد انجمن‌های علمی دانشجویی در کنار شوراهای صنفی، کانون‌های فرهنگی ـ هنری، تشکل‌ها سیاسی و گروه‌های فعالیت فوق برنامه، کلیت تشکل‌های دانشجویی را در دانشگاه‌ها به وجود می‌آورند.

وی تبیین کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی با اتکا به نیروی انگیزشی بالای نیروهای جوان خود، سهمی جدی در توسعه اهداف دانشگاهی ایفا می‌کنند و از این زاویه می‌توان برای این انجمن‌ها کارکردهای متعددی را از جمله ایجاد ارتباط و پیوستگی بین دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و استادان، ارتقای سطح علمی دانشجویان، شناسایی فرصت‌های شغلی، بهبود مهارت‌ها و غنی کردن توسعه فردی وحرفه‌ای، رعایت حقوق و حمایت از دانشجویان، ارائه تسهیلات و اطلاعات به نودانشجویان، ایجاد انگیزه برای تحصیل، ارتقای تفکر انتقادی، افزایش اعتماد به نفس دانشجویان، تقویت روحیه همکاری و کار گروهی، ارزیابی سطح علمی رشته‌ها، ارتباط علمی با سایر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، توسعه مهارت‌های ارتباطی دانشجویان، تقویت حس سازندگی و کاهش تنش‌های ایجاد شده در اثر وارد شدن در عرصه پر چالش دانشگاه مدنظر داشت.

در ادامه این نشست امیرعلی صمدیان، حسین روحی نوش‌آبادی، فاطمه غلامی علوی، محمد متین رحیمی، امیررضا نصیری، فاطمه زینلی لتحری و اسماعیل احمدیان‌فرد به عنوان اعضای اصلی انجمن که در انتخابات برگزیده شده‌ بودند، معرفی شدند.

امیرمحمد میرزایی و فاطمه سادات کرمانی نیز به‌عنوان اعضای علی‌البدل و حمیدرضا طحانی به عنوان بازرس معرفی شدند.

تاریخ:
1401/02/10
تعداد بازدید:
133
Powered by DorsaPortal